Chemické látky

Chemické látky

Nie sú látky ako látky! Chemická látka môže byť prvok alebo zlúčenina, ale aj textília s chemickou potlačou. A práve o tých druhých látkach bude v tomto článku reč.

Sú to už tri roky, čo som objavila stránku spoonflower.com. Firma, ktorá vám potlačí rôzne druhy látok, akoukoľvek potlačou! Pre môj šatník to bol úplne zásadný životný objav. Odvtedy nosím sukne z látky s potlačou periodickej tabuľky, či najvýznamnejších vedeckých objavov! Na prvý pohľad síce všetci vedia, že som učiteľka chémie (alebo že nie som úplne vporiadku 😀 ). Ale o to mi tak trochu ide!

Mojou túžbou je komunikovať žiakom, že chémia je krásna a hodná štúdia. Takto nemusím ani otvoriť ústa a všetkým je to hneď jasné. Ale nie o tom som chcela.

Raz do roka sa u nás na škole koná Prírodovedný deň. Žiaci majú vtedy možnosť prihlásiť sa na rôzne zaujímavé prednášky a workshopy. Raz mi napadlo, že keď mám ja rada „nerd look“, možno sa to bude pozdávať aj niektorým „nerd“ žiakom. A tak som vymyslela, že by sme mohli mať na Prírodovednom dni stánok s taškami s prírodovednými motívmi.

Chceli sme si totiž so žiakmi z chemického krúžku trošku prerobiť laboratórium a nemali sme na to finačné prostriedky. Dúfala som, že sa nájdu ľudia, ktorým sa budú tašky pozdávať a ich kúpou podporia chemické laboratórium. S malou dušičkou som čosi ušila zo zvyškov, ktoré mi ostali a doniesla do školy. Ako to dopadlo?

Všetky zmizli asi za 2 hodiny! 😀 A my sme si za to mohli kúpiť suchý ľad, farby na stenu a iné vymoženosti do laboratória!

Najviac ľúto mi bolo tašky s potlačou mitózy, tajne som dúfala, že ostane a budem si ju môcť nechať 😀 Nuž, musím si znova objednať mitózovú látku.

Ak by ste sa niekedy na niečo podobné chystali, zapamätajte si 2 stránky:

  • a niekedy môžete nájsť super látky aj tu: www.domlatok.sk (a sú lacnejšie!) kolekcia science fair

A ešte tu hľa moja najmilšia sukňa s periodickou tabuľkou:

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.